Tavas 7. Geleneksel Rahvan At Yarışları Festivali

Denizli Şenlik Festival Organizasyonu
Tavas'ta 2005 yılında kurulan Tavas Rahvan Atlı Spor Kulübü, 13-14 Eylül tarihlerinde 7.si düzenlenecek olan Geleneksel Rahvan At Yarışları'na ev sahipliği yapıyor.  13 Eylül 2014 Cumartesi akşamı Tavas Çarşı Meydanı'nda, Sevgi Erdaş'ın sahne alacağı konserle açılışı yapılacak Festival, 14 Eylül 2014 Pazar günü Kızılcabölük Makası Mevkii'nde Rahvan Yarışları ile devam edecek.
 
/ Kulüp Başkan Yardımcısı Uğur Büyükelyas, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi : "At yarışları Tavas halkında ayrı bir yere sahip. Her sene 6-7 bin izleyicinin katıldığı festivalimize bu sene 10bin izleyicinin katılacağını tahmin ediyor, önümüzdeki yıllarda daha fazla büyüyerek  ve gelişerek devam edeceğini ümit ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen tüm Tavaslı hemşehrilerime, Tavas Belediye Başkanı Sayın Turhan Veli Akyol'a ve tüm Tavas Belediyesi çalışanlarına, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'na, 2013 yılı yarış ağası Kazım Arslan'a ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ederim. 
Önceki senelerden farklı olarak, ilk defa profesyonel bir organizasyon desteği almaya karar verdiklerini belirten Kulüp Başkan Yardımcısı Uğur Büyükelyas, "LOCA Medya Organizasyon firmasından destek alarak festivalimizi profesyonelce gerçekleştireceğiz." dedi.
Tavas bölgesinde yapılacak yarışlara, bu sene daha yoğun bir katılım ve ilgi beklediklerini ifade eden Uğur Büyükelyas, "Hemşehrilerimizin her sene olduğu gibi katkı ve desteğini bekliyor ve şimdiden tüm halkımızı festivalimize bekliyoruz" diye konuştu.