1. Kale Tabae Off Road Yarışları

Yarış Organizasyonu Denizli
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramının kutlama programlarının değişmesinden dolayı Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca alternatif kutlama programı düzenledi.
/ Kale Belediyesi ile Denizli Doğa 4X4 Off Road ve Otomobil Spor Kulübü (DENDOFF) ortaklaşa düzenlediği 1nci Kaledavaz Tabae Off-Road Yarışları Eski Kale Tabae Antik Kentinde yapıldı. Yarışlara Kale Belediye Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Dendoff Başkanı Hüseyin Uçar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yarışların hafta sonu olmasıyla Kaleli vatandaşlar  yoğun ilgi gösterdi.  Tabae Antik Kentin büyülü kokusuyla araçların yüksek sesleriyle yankılandı.
Seremoni startını Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca yaparken, Kale Belediyesi’nin 1964 model jeebi ile yarışları başlattı. Tarihi Selçuklu Köprüsünde başlanan yarışlar  güzel görüntülere sahne oldu. 19 arazi aracının katıldığı yarışlar büyük heyecan yaşattı. Doğal olan parkurlar araç pilotlarını zor anlar yaşattı. 1 araç teknik arızadan dolayı yarışları tamamlayamadı.  Yarışlarının ardından akşam saatlerinde Bando eşliğinde fener alayı yapıldı. Çarşı merkezine kadar meşalelerle yürüdükten sonra çarşı merkezinde kupa töreni yapıldı. 3 ayrı kategoride değerlendirilen yarışlar dereceye girenlere kupa verildi.
Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca yaptığı açıklama da “Bayramların bayram gibi geçmesi için halkla beraber kutlanması gerektiğini düşünüyoruz. Devlet kutlamalarda yer almazsa da almasın bizler milletimizle beraber bayramlarımızı kutlayacağız. Bayramlarımızı asla unutmayacağız. Her bayramda alternatif etkinlikler düzenleyeceğiz. İlçemizde ilk kez gerçekleştirdiğimiz yarışlar oldukça fazla oldu. Gelecek yıllarda da bu yarışları devam ettirip, Tabae Antik Kentimizin ve ilçemizin tanıtımını yapacağız. Yarışmaya katılan pilotlarımıza tebrik ediyorum.”dedi.Konuşmanın ardından Dendoff Başkanı Hüseyin Uçar Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca’ya teşekkür plaketi takdim etti. Tören havai fişek gösterisiyle son buldu.
Bu Referansımızın Etkinliğinden Bazı Fotoğraflar