43. Ulusal Fizyoloji Kongresi (PAÜ)

Denizli Kongre Toplantı Organizasyonu
7-8-9-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 43.Ulusal Fizyoloji Kongresi Organizasyonu'nda yer aldık. Birbirinden değerli bilim insanının katıldığı bu organizasyonda da tam not aldık.

Kongre kapsamında yapılan sözlü bildiri sunumları ve poster başı tartışmalarının ardından açılış töreni, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ulusal Fizyoloji Kongresi Eş Başkanı Prof. Dr. Sadettin Çalışkan’ın açılış konuşması ile başladı.
/ Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkçi de, organizasyonun PAÜ’de gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Pamukkale Üniversitesi’nin bu yıl 43.sü düzenlenen kongreye ev sahipliği yapacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Çalışkan, gerçekleşecek kongre ile değerli bilim insanlarının tıp ile fizyoloji alanlarındaki son gelişmeleri tartışabilecekleri, aynı zamanda fizyoloji alanında çalışan bilim insanları için önemli konuların ele alınacağı bilimsel bir ortam oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.
Türk Fizyolojik Bilimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu Alkaç ise, kongreyi gerçekleştirmekteki amaçlarının genç fizyologlara rol model oluşturabilecek örnekleri sahnelemek olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Alkaç, bu yıl Pamukkale Üniversitesi’nde 43.sü gerçekleşecek Ulusal Fizyoloji Kongresi boyunca toplamda 8 konferans, 5 sempozyum ve 1 panel oturumu planlandığını söyledi.