Geka Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı 2019

Denizli Kurumsal Event Organizasyon
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 'Geleceğim Mesleğim' temasıyla düzenlenen “Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 19-20 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Denizli Valiliği koordinasyonunda, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve Güney Ege Kalkınma Ajansı ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” mesleki eğitimin önemini vurgulamak, bu alanda eğitimi teşvik etmek, meslek okullarına yönelik olumsuz algıyı gidermek ve böylece veliler ile öğrencilere meslek lisesi kariyer imkânlarını tanıtmak amacıyla düzenlendi. İki gün boyunca devam eden etkinlikler kapsamında mesleki eğitimin önemi anlatılırken öğrenciler ve öğretmenler okullarını ve örnek projelerini tanıtıcı sergiler düzenlediler.

“Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı”na Denizli Valisi Hasan Karahan’ın, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, eğitimciler, meslek ve teknik liselerinin öğrencileri ile velilerin yanı sıra basın mensupları da katıldı. Etkinlikte, halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından protokol üyeleri meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin açtığı sergileri gezdi.
/ Binlerce ziyaretçi tarafından gezildi ve beğenildi...
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik, halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile devam etti. Ardından Denizli Valisi ve GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karahan açılış konuşması gerçekleştirdi.
Vali Karahan yaptığı açılış konuşmasında; fuarın kentteki mesleki eğitimin kapasitesini, potansiyelini bütün vatandaşlara gösterip mesleki eğitime olan ilgiyi ve katılımı sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti.